Alanya > Aria Resort & Spa (Ex. Mirador Resort) > 9denní > Ultra All inclusive

Turecko, Alanya, Aria Resort & Spa (Ex. Mirador Resort), za <span>29.790</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 29.790    SLEVA 38%
  • Ultra All inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 9 dnů
  • Termín – od 04.07.2024 do 12.07.2024
  • FIRST MINUTE

*****Aria Resort & Spa (Ex. Mirador Resort) – Alanya (Turecko)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.6/5, celkem hodnoceno 63x    Přečíst >>>

Aria Resort & Spa je kompletně zrekonstruovaný hotel, který se skládá ze dvou budov a nachází se v klidném prostředí na konci zálivu, přímo u oblázkovo-písečné pláže, která má částečně betonový vstup a možnost vstupu přes molo. Hotel se nachází asi 12 km od centra města Alanya a 110 km od letiště v Antalyi. Městečko Konakli s množstvím obchodů a restaurací je vzdáleno pouhých 3 km.

Vybavení hotelu zahrnuje 223 moderně zrekonstruovaných pokojů, vstupní halu s recepcí, několik restaurací včetně restaurace à la carte, snack bar, bar u bazénu, televizní místnost, konferenční místnost, amfiteátr, knihovnu, lékařskou službu, kadeřnictví, minimarket, čistírnu oděvů, půjčovnu aut a obchody se suvenýry. Hotel disponuje venkovními bazény s tobogány a dětskými bazény, dětským hřištěm a dětským klubem. Pokoje jsou dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, individuální klimatizací, televizí se satelitním příjmem, telefonem, minibarem, trezorem a balkonem. Existují také rodinné pokoje pro tři dospělé osoby a jedno dítě nebo dvě dospělé osoby a dvě děti na palandách.

Strava je zajištěna ve formě all-inclusive, zahrnuje snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu v hlavní restauraci, a také lehké občerstvení během dne. V rámci all-inclusive jsou zahrnuty také alkoholické nápoje místní výroby a nealkoholické nápoje od 10:00 do 23:00. Káva, čaj a zákusky jsou k dispozici od 16:00 do 17:00 a také půlnoční polévka.

Hotel nabízí širokou škálu služeb, včetně animačního programu, plážového volejbalu, stolního tenisu, tenisového kurtu (osvětlení za poplatek), turecké koupele, masáží (za poplatek), fitness koutku, šipek, miniklubu, gymnastiky, sauny (za poplatek), vodního póla a biliardu (za poplatek). Slunečníky a lehátka u bazénů a na pláži jsou poskytovány zdarma. Hosté mohou také využít trezoru na recepci a internetové připojení. Vodní sporty na pláži jsou dostupné za poplatek.

Pláž hotelu je písečno-oblázková a nachází se v bezprostřední blízkosti. Plážový servis, včetně půjčení lehátek a slunečníků, je k dispozici zdarma pro hosty. Dále je možné využít bohatou nabídku vodních sportů za poplatek. Aria Resort & Spa nabízí klidné a komfortní prostředí pro dovolenou na tureckém pobřeží.


Strategická poloha Alanye na jižním pobřeží Turecka v provincii Antalya z ní dělá geografický zázrak. Alanya se nachází na východním okraji Středozemního moře a těží z mírného středomořského klimatu, které se vyznačuje horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Jeho poloha mezi pohořím Taurus na severu a Středozemním mořem na jihu přispívá k jedinečnému mikroklimatu regionu. Hory nejenže poskytují městu ohromující kulisu, ale také ho chrání před drsnými severními větry a vytvářejí tak mírnější prostředí než mnoho jiných tureckých pobřežních měst. Tato klimatická výhoda dělá z Alanye celoroční destinaci, která přitahuje návštěvníky jak v horkých letních měsících, tak během mírnější zimní sezóny.

Geografii města dominuje jeho pozoruhodné pobřeží, které se táhne v délce přibližně 70 kilometrů podél Středozemního moře. Toto rozsáhlé pobřeží zahrnuje různé pláže, od oblíbených rušných pásů až po odlehlé zátoky, z nichž každá nabízí své osobité kouzlo. Pozoruhodným prvkem je Kleopatřina pláž s jemným pískem a azurovou vodou. Alanya je také známá svými drsnými útesy a skalnatými výběžky, které poskytují dramatické výhledy a jsou oblíbenými místy pro paragliding a horolezectví. Ve vnitrozemí se pohoří Taurus strmě zvedá a poskytuje dostatek příležitostí pro pěší turistiku, objevování jeskyní a kochání se dechberoucími panoramatickými výhledy jak na město, tak na moře. Geografická rozmanitost Alanye, od její pobřežní přitažlivosti až po hornatou krajinu, z ní dělá lákavou destinaci pro milovníky přírody i milovníky dobrodružství.


Prohlédnout více fotografií >>>


Cestovní ruch je mízou Alanye a přitahuje návštěvníky z celého světa, aby poznali její přírodní krásy, historická místa a pulzující kulturu. Jednou z hlavních atrakcí pro turisty jsou nádherné městské pláže. Pláž Kleopatra, pojmenovaná po legendární egyptské královně, je bezesporu nejznámější. Jeho měkké zlaté písky a křišťálově čisté vody vytvářejí ráj pro opalovače a plavce. Nedaleká pláž Damlatas je známá svou jedinečnou atmosférou s přírodními jeskynními útvary podél pobřeží, které do sluncem zalitých dnů dodávají nádech dobrodružství. Keykubat Beach, na druhé straně, nabízí uvolněnější atmosféru a je oblíbená mezi rodinami a páry, kteří hledají klidné útočiště.

Alanya se také může pochlubit bohatým historickým dědictvím, které uchvacuje milovníky historie. Zámek Alanya, posazený na skalnatém kopci s výhledem na město, musíte navštívit. Tato středověká pevnost s dobře zachovalými zdmi a starobylými stavbami nabízí pohled do minulosti Alanye a poskytuje úchvatné panoramatické výhledy. Červená věž, výrazná dominanta podél přístavu, je dalším historickým klenotem, který ukazuje námořní historii Alanye. Staré město se svými klikatými dlážděnými uličkami a tradičními tureckými bazary návštěvníky ponoří do minulé éry, kde mohou prozkoumat starověkou architekturu, nakupovat suvenýry a ochutnat autentickou tureckou kuchyni.

Kromě pláží a historických památek nabízí Alanya širokou škálu aktivit pro různé zájmy. Milovníci vodních sportů si mohou užít aktivity, jako je šnorchlování, potápění a parasailing, zatímco hledači dobrodružství mohou prozkoumat pohoří Taurus prostřednictvím pěších výletů a výletů v terénu. Živá scéna nočního života ve městě zajišťuje, že si návštěvníci mohou užít živé večery v barech, klubech a restauracích. Turistický průmysl Alanye vychází vstříc rozmanitým preferencím, díky čemuž je destinací, která slibuje nezapomenutelné zážitky pro cestovatele všech původů a zájmů.

Nezapomeňte si před cestou do Turecka sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Alanya a její přilehlý region překypují fascinujícími místy a atrakcemi, které musí návštěvníci vidět. Jedním z ikonických cílů v samotném městě je hrad Alanya, který se dramaticky tyčí na vrcholu skalnatého kopce. Hrad nabízí nejen pohled do historie města, ale také poskytuje úchvatný panoramatický výhled na Středozemní moře a město pod ním. Průzkum jeho dobře zachovaných zdí a starověkých staveb je pohlcující cestou časem. Nedaleko se podél přístavu hrdě tyčí architektonický zázrak Červená věž, která je symbolickým symbolem Alanye. Jeho jedinečný osmiúhelníkový tvar a historický význam z něj činí dominantu, kterou musíte navštívit.

Když se odvážíte kousek od Alanye, najdete starobylé město Side, známé svými úžasnými římskými ruinami. Apollónův chrám, starověká agora a dobře zachovaný amfiteátr patří k vrcholům této archeologické pokladnice. Na východě leží město Anamur, známé svým malebným zámkem s výhledem na moře a banánovými plantážemi. Dále na západ se město Manavgat může pochlubit působivým vodopádem Manavgat, osvěžujícím přírodním zázrakem uprostřed bujné zeleně. Tato blízká města a atrakce nabízejí rozmanitou škálu zážitků, od historie a archeologie až po přírodní krásy, obohacující každou návštěvu Alanye a jejího okolí.

 

Alanya nabízí pestrou škálu aktivit a akcí, které návštěvníky pobaví po celý rok. Pro ty, kteří milují vodu, jsou oblíbenou volbou výlety lodí podél nádherného pobřeží Středozemního moře. Tyto výlety často zahrnují zastávky v malebných jeskyních, možnosti šnorchlování a možnost zaplavat si v křišťálově čistých vodách otevřeného moře. Jet ski, parasailing a windsurfing jsou také vzrušujícími vodními sporty dostupnými na plážích Alanye.

Pokud máte zájem prozkoumat kulturní a historickou stránku města, Alanya hostí několik festivalů a akcí, které poskytují hlubší pohled na její dědictví. Mezinárodní festival kultury a umění v Alanyi, který se obvykle koná v květnu, představuje tureckou hudbu, tanec a umění a umožňuje návštěvníkům ponořit se do místní kultury. Pro ty, kteří si užijí trochu dobrodružství, je džípové safari přes pohoří Taurus vzrušujícím způsobem, jak objevovat drsnou krajinu regionu, se zastávkami v odlehlých vesnicích a přírodních památkách.

Nedaleká města jako Side a Manavgat často hostí místní trhy, kde můžete nakupovat tradiční turecká řemesla, koření a textilie. Tyto trhy jsou také vynikajícími místy, kde můžete ochutnat autentické turecké pouliční jídlo a občerstvení. Ať už hledáte odpočinek na pláži, kulturní zážitky nebo vzrušující dobrodružství, Alanya a její sousední města nabízejí širokou škálu aktivit a akcí, díky kterým bude vaše návštěva nezapomenutelná.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *