15denní zájezd – Kusadasi – od 27589Kč

Turecko, Kusadasi, ubytování Faustina, za 27589Kč

Faustina – Kusadasi – od 27589Kč

  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 15 dní
  • Cena za 1 osobu – 27589Kč


Kusadasi se nachází podél západního pobřeží Turecka, v provincii Aydın v Egejském moři. Jeho strategická poloha u Egejského moře z něj dělá prominentní pobřežní město, které bylo historicky významné pro obchod, turistiku a jako vstupní bránu do různých starověkých míst. Je přibližně 95 kilometrů jižně od Izmiru, třetího největšího města Turecka, a je dobře propojeno silničními, leteckými a námořními trasami, takže je pro turisty snadno dostupné.

Geograficky je Kusadasi charakteristické svým úžasným pobřežím, které se táhne v délce asi 70 kilometrů. Krajina města je podmanivou směsí zlatých písečných pláží, skalnatých zátok a svěžích zelených strání, které návštěvníkům poskytují malebnou kulisu. Nedaleko ležící národní park Dilek Peninsula-Büyük Menderes Delta nabízí nedotčené přírodní prostředí s turistickými stezkami a rozmanitou flórou a faunou, což dodává regionu na atraktivitě. Samotné město je postaveno kolem krásné zátoky, která nabízí úžasný výhled na Egejské moře a jeho četné malé ostrovy, což pro cestovatele vytváří klidnou a příjemnou atmosféru. Jedinečné geografické prostředí Kusadasi se směsí historie a přírodních krás z něj dělá ideální destinaci pro ty, kteří hledají jak kulturní objevování, tak i přímořskou relaxaci.


Prohlédnout více fotografií >>>


Kusadasi je prosperující turistická destinace známá svými rozmanitými atrakcemi a jeho úžasné pláže jsou hlavním lákadlem pro návštěvníky. Město se může pochlubit několika krásnými plážemi, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Ladies Beach (Kadinlar Denizi) je jednou z nejoblíbenějších a snadno přístupných, nabízí široký úsek měkkého zlatého písku a křišťálově čisté vody. Je ideální pro koupání, opalování a vodní sporty a je lemován řadou kaváren, barů a restaurací, takže je živým místem pro denní i večerní odpočinek.

Další pozoruhodnou pláží je Long Beach (Uzun Plaj), která dělá čest svému jménu díky dlouhému pobřeží. Tato pláž je známá svými mělkými vodami, takže je ideální pro rodiny s dětmi. Návštěvníci si zde mohou užít jízdu na vodním skútru, parasailing a další vodní aktivity nebo si jen tak odpočinout na slunci s Egejským mořem v pozadí.

Kromě těchto oblíbených pláží nabízí Kusadasi příležitosti k poskakování po ostrovech. Nedaleké řecké ostrovy Samos a Patmos jsou snadno dostupné trajektem, takže jednodenní výlety do těchto malebných destinací jsou mezi turisty oblíbenou volbou. Zejména Samos je známý svou bujnou krajinou, okouzlujícími vesnicemi a historickými památkami. Turistická krajina Kusadasi je obohacena o krásné pláže, výlety po ostrovech a pestrou škálu aktivit, což zajišťuje, že každý cestovatel má něco, co potěší.

Nezapomeňte si před cestou do Turecka sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Kusadasi je pokladnicí fascinujících míst k prozkoumání a jeho přitažlivost mu dodává blízkost několika pozoruhodných městeček. Jednou z atrakcí v samotném Kusadasi je starověké město Efesos. Jen kousek od města je Efes jedním z nejzachovalejších starověkých měst na světě. Návštěvníci se mohou procházet jeho velkolepými ruinami, obdivovat monumentální Celsovu knihovnu a při procházce po dlážděných ulicích si představit život v římských dobách.

Nedaleké okouzlující městečko Sirince je nádherným výletem z Kusadasi. Tato vesnice na svahu je známá svými malebnými uličkami, tradičními tureckými domy a řemeslnými obchody. Je také známé svými místními ovocnými víny a lahodnou domácí kuchyní. Další pozoruhodnou destinací je národní park Dilek Peninsula-Büyük Menderes Delta, přírodní říše divů zahrnující drsné útesy, bujné lesy a nedotčené pláže. Na milovníky přírody zde čekají turistické stezky, pozorování divoké zvěře a možnosti pikniku.

Pro zájemce o historii a kulturu je nutností návštěva města Selcuk. Je domovem impozantní baziliky sv. Jana, kde se věří, že je pohřben apoštol Jan, a také fascinujícího Efezského muzea, které uchovává artefakty ze starověkého města. Nedaleký Dům Panny Marie je poutním místem pro křesťany a klidným místem k zamyšlení. Strategická poloha Kusadasi z něj dělá ideální centrum pro objevování těchto sousedních měst a bohatství historických a přírodních divů, které nabízejí.

 

Kusadasi nabízí nepřeberné množství aktivit a zajímavých akcí, které návštěvníky zabaví po celou dobu jejich pobytu. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je výlet lodí podél Egejského pobřeží. Tyto výlety často zahrnují zastávky v skrytých zátokách, možnosti šnorchlování a možnost relaxovat na odlehlých plážích. Plavby při západu slunce jsou obzvláště okouzlující a poskytují dechberoucí výhledy, když slunce klesá pod obzor.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, jsou v Kusadasi bohaté vodní sporty. Na různých místech podél pobřeží si můžete vyzkoušet parasailing, vodní skútr, windsurfing a potápění. Klidné vody Long Beach z něj dělají ideální místo pro začátečníky, zatímco zkušení potápěči mohou prozkoumávat podvodní jeskyně a vraky lodí.

Kusadasi také hostí několik kulturních akcí a festivalů po celý rok. Mezinárodní festival umění Kusadasi, který se koná každoročně v červenci, nabízí rozmanitý program hudebních, tanečních a divadelních představení z celého světa. Další pozoruhodnou událostí je karneval Kusadasi, slavený v únoru nebo březnu, který zahrnuje barevné průvody, tradiční tureckou hudbu a taneční vystoupení. Kromě toho jsou rušné městské bazary stálým zdrojem aktivit, kde můžete nakupovat místní řemesla, textil, koření a suvenýry a zároveň se ponořit do živé místní kultury. Tyto aktivity a události zajišťují, že Kusadasi má návštěvníkům po celý rok co vzrušujícího nabídnout.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *