Bodrum > Smart Stay Beach Bodrum > 9denní > All Inclusive

Turecko, Bodrum, Smart Stay Beach Bodrum, za <span>14.939</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 14.939
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 9 dnů
  • Termín – od 23.09.2024 do 01.10.2024
  • FIRST MINUTE

*****Smart Stay Beach Bodrum – Bodrum (Turecko)

Hodnocení návštěvníků: 3.5/5, celkem hodnoceno 6x    Přečíst >>>

Smart Stay Beach Bodrum je čtyřhvězdičkový hotel situovaný v centru města Gümbet, v blízkosti restaurací, kaváren, barů a nákupních možností. Toto středisko bylo zrekonstruováno v roce 2020 a nabízí 101 pohodlných pokojů. Pláž, veřejná písčito-oblázková, je vzdálena přibližně 100 metrů od hotelu a k moři se lze dostat po místní komunikaci.

Vybavení hotelu zahrnuje lobby, 24h recepci, hlavní restauraci, snack bar, bar na terase, bar u bazénu, minimarket, konferenční místnost a parkoviště zdarma. Hosté mohou relaxovat u bazénu s brouzdalištěm, využít lehátka a slunečníky zdarma a zdarma vypůjčené osušky. WiFi je dostupné po celém hotelu.

Ubytování v hotelu zahrnuje standardní pokoje s možností přistýlky, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, klimatizací, televizí, miniledničkou, telefonem, trezorem a balkonem.

Stravovací možností je all-inclusive, které zahrnuje snídaně, pozdní snídaně, obědy, večeře, občerstvení ve snack baru, sušenky a noční polévku. Hosté si mohou vychutnat alkoholické i nealkoholické nápoje místní výroby v časech a místech stanovených hotelem.

Sportovní a zábavní nabídka zahrnuje miniklub pro děti, dětské hřiště, turecký večer (jednou týdně), saunu a turecké lázně. Za poplatek jsou k dispozici další aktivity, jako je návštěva wellness centra, kulečník, stolní tenis, pinball a vodní sporty na pláži.

Celkově Smart Stay Beach Bodrum nabízí pohodlné ubytování ve středisku Gümbet s širokou škálou vybavení a služeb pro pohodlný a relaxační pobyt.


Bodrum je pobřežní město ležící v jihozápadní části Turecka, v provincii Muğla. Zaujímá vynikající polohu podél Egejského moře, známého pro své pozoruhodně čisté modré vody a pobřeží, které se táhne na míle daleko. Město má strategickou polohu na poloostrově Bodrum, který jako palec zasahuje do Egejského moře, což mu poskytuje jedinečnou geografii. Díky této poloze je Bodrum oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají aktivity spojené se sluncem, mořem a vodou.

Poloostrov Bodrum se vyznačuje členitým a kopcovitým terénem, který dodává krajině na malebnosti. Samotné město je zasazeno do přírodního přístavu, nabízí útočiště pro lodě a vytváří malebné prostředí pro své přístavy a nábřežní promenády. Jedna z nejznámějších památek Bodrumu, hrad svatého Petra, se tyčí na kopci s výhledem na město a moře, což zdůrazňuje strategický význam tohoto místa v historii. Okolní krajinu zdobí olivové háje, borové lesy a středomořská vegetace, což této oblasti dodává kouzlo a klid. Jedinečné geografické prostředí Bodrumu s kombinací pobřežní krásy a historického významu z něj činí podmanivou destinaci pro cestovatele z celého světa.


Prohlédnout více fotografií >>>


Cestovní ruch je mízou Bodrumu a město si získalo mezinárodní uznání jako jedna z předních tureckých dovolenkových destinací. Pláže v Bodrumu jsou bezpochyby některé z jeho hvězdných atrakcí. Pláž Bodrum, která se nachází přímo v srdci města, nabízí živou atmosféru s mnoha plážovými kluby, zařízeními pro vodní sporty a restauracemi, které podávají vynikající tureckou a mezinárodní kuchyni. Je to skvělé místo, kde se můžete přes den opalovat a užívat si pulzujícího nočního života při západu slunce. Pláž Bitez, která se nachází jen kousek od centra Bodrumu, nabízí uvolněnější a rodinnou atmosféru. Díky mělké vodě a mírným vlnám je ideální pro koupání a opalování, zatímco okouzlující plážové kavárny podávají čerstvé mořské plody a turecké speciality.

Pro ty, kteří hledají něco klidnějšího, nabízí skrytý klenot Camel Beach, pojmenovaný po své jedinečné topografii, která připomíná siluetu velblouda, klidnou a méně přeplněnou alternativu. Díky průzračné tyrkysové vodě a měkkému písku je oblíbeným místem pro šnorchlování a piknik. Pláž Türkbükü na západní straně poloostrova je elegantní a luxusní destinace známá svými okouzlujícími plážovými kluby, luxusními resorty a butiky. Návštěvníci si mohou dopřát prvotřídní stolování, popíjet koktejly u moře a užít si sofistikovaný plážový zážitek.

Kromě pláží je turistická scéna Bodrumu obohacena o jeho historické památky, jako je hrad svatého Petra, kde sídlí Muzeum podvodní archeologie, které poskytuje pohled do námořní historie regionu. Amfiteátr Bodrum, starověká římská stavba, navíc často pořádá kulturní akce a koncerty, což městu dodává kulturní přitažlivost. Turistická infrastruktura Bodrumu je dobře rozvinutá a nabízí širokou škálu ubytování, od levných hotelů až po špičková letoviska, což zajišťuje, že cestující všech chutí a preferencí si mohou užít krásu a atrakce, které tento turecký pobřežní klenot nabízí.

Nezapomeňte si před cestou do Turecka sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Bodrum a jeho přilehlé oblasti jsou plné fascinujících atrakcí, které musíte vidět a které nabízejí cestovatelům rozmanitou škálu zážitků. Jedním z nejlepších míst, která musíte vidět v samotném Bodrumu, je hrad svatého Petra, známý také jako hrad Bodrum. Tato středověká pevnost, postavená rytíři svatého Jana v 15. století, je nejen pozoruhodným historickým místem, ale také sídlí v Muzeu podvodní archeologie s působivou sbírkou artefaktů získaných z vraků lodí v Egejském moři. Poloha hradu na kopci poskytuje panoramatický výhled na Bodrum a okolní pobřeží.

Dalším úchvatným místem v Bodrumu je bodrumský amfiteátr, starověký římský amfiteátr, jehož historie sahá až do 4. století před naším letopočtem. Tato zachovalá stavba pojme tisíce diváků a je často využívána pro kulturní akce a koncerty, čímž vzniká jedinečná směs historie a zábavy. Kromě toho mauzoleum v Halikarnasu, jeden ze sedmi divů starověkého světa, kdysi stálo v Bodrumu a zanechalo svou stopu v historickém odkazu města.

Z Bodrumu je snadno dostupných několik okouzlujících městeček a měst, které nabízejí další možnosti prozkoumání. Nedaleká města jako Turgutreis a Yalıkavak jsou známá svými krásnými plážemi, živými přístavy a rušnými trhy. Zejména Yalıkavak je známý svou luxusní atmosférou a luxusními možnostmi stravování. Řecký ostrov Kos, vzdálený jen kousek odtud, je oblíbeným cílem jednodenních výletů z Bodrumu a nabízí ochutnávku řecké kultury a historie. Starobylé město Efes, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, je pár hodin jízdy od Bodrumu a je známé svými pozoruhodně zachovalými římskými ruinami, včetně Celsovy knihovny a Artemidin chrám. Tyto blízké atrakce dělají z Bodrumu perfektní základnu pro objevování bohatého historického a kulturního dědictví regionu.

Bodrum nabízí živou škálu aktivit a zajímavých akcí po celý rok, což z něj dělá dynamickou destinaci pro turisty. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je plavba podél krásného egejského pobřeží. Bodrumské přístavy jsou často plné plachetnic a jachet a návštěvníci se mohou zúčastnit jednodenních výletů nebo delších plaveb, aby prozkoumali odlehlé zátoky, zaplavali si v průzračných vodách a nasáli středomořské slunce. Pobřežní geografie Bodrumu z něj dělá také vynikající místo pro vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění a windsurfing. Několik potápěčských škol v této oblasti nabízí možnost prozkoumat podvodní jeskyně, útesy a bohatý mořský život v regionu.

Město ožívá různými kulturními a zábavnými akcemi. Mezinárodní baletní festival Bodrum, který se koná každoročně v létě, přitahuje taneční nadšence z celého světa fascinujícími vystoupeními mezinárodních baletních souborů. Bodrum Jazz Festival je dalším vrcholem, na kterém vystupují renomovaní jazzoví hudebníci na různých místech po celém městě. Kromě toho nabízí Bodrum Music Festival koncerty klasické hudby v jedinečných prostředích, jako jsou historická místa a divadla pod širým nebem.

Pro zájemce o turecké tradice jsou lahůdkou týdenní bazary v Bodrumu. Trh Turgutreis je například známý svou rušnou atmosférou a širokým sortimentem zboží, od čerstvých produktů po oblečení a suvenýry. Turecké noci, které se konají v různých restauracích a místech, nabízejí ochutnávku místní kuchyně, hudby a tance a umožňují návštěvníkům ponořit se do turecké kultury. Díky své dynamické směsi outdoorových aktivit, kulturních akcí a kulinářských zážitků Bodrum zajišťuje, že pro cestovatele všech zájmů je vždy něco zajímavého a poutavého.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *