Side > Saygili Beach (Ex. Side Sedef) > 15denní > All Inclusive

Turecko, Side, Saygili Beach (Ex. Side Sedef), za <span>25.790</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 25.790    SLEVA 9%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 15 dnů
  • Termín – od 16.09.2024 do 30.09.2024
  • FIRST MINUTE

***Saygili Beach (Ex. Side Sedef) – Side (Turecko)

Hodnocení návštěvníků: 3.5/5, celkem hodnoceno 22x    Přečíst >>>

Side Sedef Hotel je pohodlný hotel nacházející se pouze 50 metrů od pláže a 1 km od centra města Side v Turecku. Letiště v Antalyi je vzdálené 62 km, což z něj činí snadno dostupný cíl pro dovolenou.

Vybavení hotelu zahrnuje vstupní halu s recepcí, restauraci, bar u bazénu a venkovní bazén s tobogánem. Hosté mohou využít turecké lázně a za poplatek stolní tenis a masáže. Ubytování je klimatizované a nabízí pokoje s dlážděnou podlahou, satelitní TV, minibarem a koupelnou s fénem a toaletními potřebami.

Stravování v hotelu je zajištěno programem all-inclusive, který zahrnuje plnou penzi formou bufetu, odpolední kávu a neomezenou konzumaci vybraných místních alkoholických a nealkoholických nápojů v určených časech.

Krásná písečná pláž je od hotelu vzdálená cca 60 metrů, a hosté si zde mohou pronajmout slunečníky a lehátka a využít různé vodní sporty, které jsou k dispozici za poplatek. Side Sedef Hotel je ideálním místem pro strávení relaxační dovolené u moře s blízkým přístupem k pláži.


Side je historické pobřežní město nacházející se v provincii Antalya v Turecku na jižním pobřeží Středozemního moře. Je proslulé svou úžasnou polohou, posazené na malém poloostrově mezi pohořím Taurus a Středozemním mořem. Tato strategická geografická poloha hrála významnou roli v jeho historii, protože během starověku učinila ze Side důležitý obchodní přístav. Město je přibližně 75 kilometrů východně od města Antalya, díky čemuž je snadno dostupné pro cestovatele, kteří objevují Tureckou riviéru.

Geografie Side se vyznačuje krásnými písečnými plážemi, které se táhnou několik kilometrů podél pobřeží. Tyto nedotčené pláže, omývané křišťálově čistými vodami Středozemního moře, jsou hlavním lákadlem pro turisty, kteří hledají slunce, moře a odpočinek. Kromě pláží je krajina města ozdobena bujnou zelení, palmami a zachovalými starověkými ruinami, což vytváří jedinečnou směs přírodních krás a historických intrik. Přítomnost archeologických nalezišť, včetně ruin a chrámů z římské éry, zvyšuje atraktivitu města, což z něj činí atraktivní destinaci pro milovníky historie i pro milovníky pláží. Postavení starověkých ruin na pozadí moderních hotelů a letovisek přispívá ke kouzlu geografie Side, což z něj dělá úchvatné místo k prozkoumání.


Prohlédnout více fotografií >>>


Turismus v tureckém Side se soustředí kolem nádherných pláží, bohaté historie a pulzující atmosféry, která uspokojí širokou škálu cestovatelů. Zlaté písečné pláže města jsou některé z jeho hlavních atrakcí. Nabízejí perfektní prostředí pro opalování, vodní sporty a klidné procházky podél pobřeží. Pláže Side, East Beach a West Beach jsou jedny z nejoblíbenějších míst, kde si návštěvníci mohou užívat teplé vody Středozemního moře a nasávat turecké slunce. Mnoho hotelů a letovisek v Side má přímý přístup na tyto krásné pláže, což turistům zajišťuje pohodlný a relaxační pobyt.

Jedním z jedinečných aspektů cestovního ruchu v Side jsou historické poklady města, které harmonicky koexistují s moderním vybavením. Cestovatelé mohou prozkoumat starověké ruiny, včetně Apollónova chrámu, římského amfiteátru a Agory, vše v docházkové vzdálenosti od pláže. Tato směs slunce, moře a historie vytváří nezapomenutelný zážitek, který turistům umožňuje ponořit se do bohaté minulosti Turecka a zároveň si užívat pohodlí přímořského letoviska. Ve večerních hodinách ožívá nábřežní promenáda Side rušnou kulinářskou scénou, která nabízí možnost ochutnat vynikající tureckou kuchyni a sledovat západ slunce nad Středozemním mořem. Celkově lze říci, že turistické nabídky Side poskytují všestranný zážitek, což z něj činí oblíbenou destinaci pro ty, kteří hledají relaxaci, kulturu a přírodní krásy.

Nezapomeňte si před cestou do Turecka sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Side, Turecko, je pokladnicí zajímavých míst, která musíte vidět, a to jak v samotném městě, tak v jeho okolí. Počínaje vlastními historickými památkami města, starověké ruiny Side jsou absolutní nutností. Apollónův chrám, majestátní stavba posazená na okraji poloostrova, vytváří na pozadí Středomoří podmanivou siluetu, zejména při západu slunce. Římský amfiteátr, jeden z největších v Malé Asii, nabízí pohled do minulosti a často se zde konají kulturní akce a představení. Muzeum Side navíc ukrývá pozoruhodnou sbírku artefaktů z bohaté historie regionu, které poskytují další pohled do jeho dávné minulosti.

Jen kousek od Side najdete vodopády Manavgat, přírodní zázrak, kde se řeka Manavgat řítí po skalách. Návštěvníci se mohou vydat na výlety lodí, aby se dostali do blízkosti vodopádů, což je osvěžující výlet z pobřežního města. Dalším blízkým klenotem je město Aspendos, proslulé svým pozoruhodně zachovalým římským divadlem, které se dodnes používá k představením. Pro ty, kteří se zajímají o přírodní krásy, stojí za dobrodružství návštěva národního parku kaňon Köprülü, který je známý svými úžasnými kaňony, možnostmi raftingu na řekách a bujnou zelení.

Několik měst a měst je v dosahu Side, z nichž každé nabízí své jedinečné atrakce. Manavgat, který se nachází jen pár kilometrů ve vnitrozemí, je známý svým rušným bazarem, kde můžete nakupovat místní zboží a koření. Antalya, největší město v regionu, je vzdálené přibližně hodinu jízdy a může se pochlubit malebným starým městem (Kaleiçi), krásnými plážemi a rušným nočním životem. Alanya, dále na východ, nabízí úžasný hrad s výhledem na moře a živou přístavní oblast. Tato sousední města poskytují další možnosti pro objevování a přispívají k bohatosti zážitků, které mají cestovatelé v Side a okolí.

Side v Turecku nabízí nepřeberné množství aktivit a zajímavých akcí, které návštěvníky zaujmou a pobaví. Milovníci vodních sportů najdou na nedotčených plážích Side spoustu aktivit, včetně vodního lyžování, parasailingu a windsurfingu. Oblíbenou aktivitou je také potápění, které vám umožní prozkoumat bohatý mořský život a podvodní jeskyně Středozemního moře. Výlety lodí jsou skvělým způsobem, jak nasát krásu pobřeží a často zahrnují zastávky na okolních ostrovech, jako je ostrov Manavgat, kde se můžete koupat v odlehlých zátokách.

Prozkoumávání historických míst v Side a v jeho okolí je nezbytnou aktivitou. Prohlídky s průvodcem do starověkých ruin Side nabízejí cenné pohledy na slavnou minulost města. Během letních měsíců můžete v římském amfiteátru často stihnout živá vystoupení, což vaší návštěvě dodává kulturní rozměr. Městský týdenní trh (bazar) je dalším vrcholem, kde můžete nakupovat místní řemeslné výrobky, textil a koření a zažít živou atmosféru tureckého trhu. Nedaleký vodopád Manavgat je klidným útočištěm, kde se můžete klidně projet lodí k vodopádům a užít si klidné prostředí.

V průběhu roku Side pořádá různé akce a festivaly, přičemž mnohé z nich oslavují turecké kulturní dědictví. Pokud budete mít štěstí, můžete svou návštěvu spojit s akcemi, jako je Mezinárodní festival kultury a umění v Side, který nabízí hudební, taneční a umělecká vystoupení, nebo Mezinárodní divadelní festival Side, na kterém se představí divadelní produkce z celého světa. Kromě toho turecké svátky a náboženské festivaly, jako je Ramadán a Eid, často přinášejí do města živou atmosféru se speciálními událostmi a setkáními. Tyto aktivity a akce dodávají vašemu zážitku v Side příjemnou vrstvu, což z něj dělá destinaci, která nabízí relaxaci i kulturní obohacení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *