15denní zájezd – Turecká riviéra – od 31449Kč

Turecko, Turecká riviéra, ubytování Club Kastalia, za 31449Kč

Club Kastalia – Turecká riviéra – od 31449Kč

  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 15 dní
  • Cena za 1 osobu – 31449Kč


Turecká riviéra se nachází podél jihozápadního pobřeží Turecka a zahrnuje část středomořského pobřeží země. Tato oblast je známá svou úchvatnou krajinou s rozmanitou geografií, která zahrnuje drsné hory, úrodné pláně a nedotčené pláže. Turecká riviéra se táhne v délce přibližně 1 000 kilometrů, počínaje západní provincií Mugla a pokračuje na východ do Antalye. Na západě jej omývá Egejské moře a na jihu Středozemní moře, přičemž pohoří Taurus tvoří úžasnou kulisu.

Jedním z určujících zeměpisných rysů Turecké riviéry je její členité pobřeží, které se vyznačuje dramatickými útesy, skrytými zátokami a četnými zálivy a zátokami. Toto spletité pobřeží je rájem pro jachtaře a námořníky a nabízí četné příležitosti k průzkumu a kotvení. Pohoří Taurus, které se táhne rovnoběžně s pobřežím, poskytuje nejen malebnou kulisu, ale také vytváří jedinečné mikroklima v regionu. Tyto hory zachycují vlhkost z moře, což má za následek bujnou vegetaci a úrodné pláně, které činí zemědělství významnou součástí místní ekonomiky. Tato rozmanitá geografie s kombinací hor, moře a úrodné půdy přispívá k pověsti Turecké riviéry jako podmanivé destinace pro přírodní krásy i kulturní bohatství.


Prohlédnout více fotografií >>>


Turismus je mízou Turecké riviéry a přitahuje návštěvníky z celého světa do její úžasné krajiny a bohatého kulturního dědictví. Jednou z hlavních atrakcí pro turisty jsou nedotčené pláže regionu, které nabízejí širokou škálu zážitků. Pláž Patara je například 12 kilometrů dlouhý úsek měkkého zlatého písku a dun, který je považován za jeden z nejkrásnějších ve Středomoří. Je také domovem historických ruin, včetně dobře zachovaného starověkého města, což přidává další vrstvu intrik pro milovníky historie. Pláž Kaputas, zastrčená mezi dvěma útesy, je známá svými živými tyrkysovými vodami a je oblíbeným místem pro opalování a koupání. Oludeniz, známá jako „Modrá laguna“, je jako pohlednice dokonalá pláž s klidnými, průsvitnými vodami ideální pro vodní sporty, jako je paragliding a jízda na kajaku. To je jen několik příkladů z mnoha malebných pláží, které lákají milovníky slunce na Tureckou riviéru.

Kromě svých pláží nabízí Turecká riviéra množství kulturních atrakcí. Města jako Antalya se mohou pochlubit dobře zachovalými historickými památkami, jako je staré město Antalya (Kaleiçi), které je labyrintem úzkých uliček lemovaných domy z osmanské éry a okouzlujícími butiky. Starobylé město Efes, i když je trochu dále od jádra Turecké riviéry, je archeologickým zázrakem, který musíte navštívit, známý svými úžasnými ruinami, včetně Artemidinho chrámu a Celsovy knihovny. Region také zahrnuje tradiční tureckou kulturu s barevnými bazary, kde můžete smlouvat o koření, textiliích a řemeslných výrobcích a kde si můžete v místních restauracích pochutnat na vynikající turecké kuchyni. Všechny tyto prvky se spojují, aby se z Turecké riviéry stala dynamická a lákavá destinace pro turisty, kteří hledají směs přírodních krás, historie a kultury.

Nezapomeňte si před cestou do Turecka sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Turecká riviéra je plná podmanivých míst, která musíte vidět a která nabízí směs historie, kultury a přírodních krás. Jednou z výjimečných destinací regionu je Antalya, pulzující pobřežní město často označované jako „Perla Středomoří“. Jeho Staré město (Kaleiçi) je okouzlující bludiště úzkých uliček lemovaných domy z osmanské éry, butikovými hotely a malebnými kavárnami. Zde můžete prozkoumat historická místa, jako je Hadriánova brána a věž Hıdırlık, a zároveň si užít rušný noční život a kulinářskou scénu. Nedaleké starobylé město Perge a ohromující divadlo Aspendos jsou archeologické poklady, které poskytují pohled do bohaté minulosti regionu.

Dále na pobřeží je město Kas, známé svým malebným přístavem a uvolněnou atmosférou. Kas je vstupní branou k objevování podmořských zázraků s četnými možnostmi potápění a šnorchlování. Nedaleké potopené město Kekova, částečně ponořené do moře, je unikátním archeologickým nalezištěm dostupným pro výlety lodí. Další destinací, kterou musíte vidět, je Fethiye, okouzlující pobřežní město známé svými rušnými bazary, malebným přístavem a blízkostí krásné pláže Oludeniz a pozoruhodného údolí motýlů. Kromě nich jsou na Turecké riviéře oblíbenými zastávkami také města jako Bodrum, Marmaris a Kemer, z nichž každé nabízí své vlastní atrakce, od starověkých ruin po rušný noční život.

Žádná návštěva Turecké riviéry by nebyla úplná bez prozkoumání starověkého města Efes, které se nachází o něco severněji, ale je snadno dostupné z regionu. Efes je známý svými pozoruhodně zachovalými ruinami, včetně ikonické Celsovy knihovny a Artemidin chrám, považovaný za jeden ze sedmi divů starověkého světa. Tato města a atrakce jsou jen letmým zábleskem toho, co Turecká riviéra může nabídnout, což z ní činí rozmanitou a podmanivou destinaci pro cestovatele, kteří hledají směs historie, kultury a přírodních krás.

Turecká riviéra je dynamický region, který návštěvníkům nabízí širokou škálu aktivit a zajímavých akcí po celý rok. Milovníci vodních sportů najdou spoustu aktivit podél pobřeží, s příležitostmi pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování na různých místech. Potápění je obzvláště oblíbené díky křišťálově čisté vodě a bohatému mořskému životu. Kas a Kalkan jsou známé svými potápěčskými centry, kde můžete prozkoumat podvodní jeskyně, starověké vraky lodí a živé korálové útesy.

Pokud máte zájem objevovat přírodní krásy regionu, turistika a trekking v pohoří Taurus představují fantastické příležitosti. Tureckou riviérou prochází dálková turistická stezka Lycian Way, která nabízí úžasný výhled na pobřeží a přístup k historickým ruinám. Jeep safari jsou dalším vzrušujícím způsobem, jak prozkoumat drsný terén hor, s prohlídkami, které vás provedou malebnými vesničkami a umožní nahlédnout do místní kultury.

Po celý rok se na Turecké riviéře konají různé kulturní a sportovní akce. Zejména Antalya je známá svým mezinárodním filmovým festivalem, na kterém se setkávají filmaři a filmoví fanoušci z celého světa. Bodrum každoročně hostí mezinárodní baletní festival Bodrum, zatímco Marmaris je známý svými jachtařskými závody a regatami. Tradiční festivaly a oslavy, jako je festival opery a baletu Aspendos a mezinárodní letecké hry Fethiye, také doplňují živý kalendář akcí v regionu. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kulturní zážitky, Turecká riviéra má co nabídnout každému typu cestovatele.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *